Tid 1000 - 1300
Ønsker du å videreutvikle padleteknikken din, eller kanskje har tenkt å gå videre kurs i våttkortstigen og vil jobbe med styretak og svingteknikker?
Vi går gjennom teknikkene og legger deretter inn øvingsmodeller ved hjelp av hverandres kajakker, bøyer osv. Etter en runde med teknikk padler vi til Bramskjæra og spiser en kort lunsj. Deretter padler vi en økt der styretakene og svingteknikkene brukes i praksis. Er det for krevende forhold og sterk vind, kan vi spise lunsjen i Gurvika.
Temaer:
Sveipetak
Styretak
Rortak
Høyt styretak
Kantesving innerkant med styretak
Kantesving ytterkant med høyt styretak
Kantesving ytterkant med sveipetak
Sideveis forskyving fra stillestående
Sideveis forskyvning i fart
Padle i åttetall
Praktiske øvelser
Krav til deltagere:
Ferdighetsnivå: Teknikkurs
Kurset foregår i trygge rammer, men du må være forberedt på å «tøye» grensene for din egen komfortsone. Du settes på venteliste dersom pågangen blir større enn antall tilgjengelige plasser.
Nødvendig utstyr
Havkajakk der du sitter med god kontakt med føtter, knær og sete for maksimal kontroll. Valg av hensiktsmessig utstyr er deltakerens eget ansvar. Kajakk, åre, spruttrekk og vest er minimumskrav.
Riktig og varm bekledning iht vanntemperatur, tørrdrakt (er anbefalt, minimum er våtdrakt med vindtett lag utenpå)
Hjelm
Hansker/Votter om nødvendig
Fottøy som fungerer på glatt svaberg
Lang taueline (min 10 m)
Kort taueline (kuhale) anbefales også
Personlig førstehjelpsutstyr
Rask energi og drikke tilgjengelig fra sittebrønn
Varm drikke og mat
Fjellduk, cag eller lignende til å holde varmen i lunsjen